Аrganica-naturals.com

Весна в Марокко

1 2 2

Весна в Марокко – це квітучі поля на тлі засніжених гір.

Це неймовірний аромат неролі, в якому буквально потопають вулиці й міські сади.

Коли зриваєш жменю цих квітів гіркого апельсину – і кладеш їх у свій чай.

Це буйна зелень, настільки яскрава і соковита, що здається ніби її злегка відфотошопили.

Так, через пару місяців все це перетвориться на випалені простори, вкриті камінням і потрісканою землею.

Тут буде спекотно. Дуже жарко і дуже жовто.

Але це ще не зараз.

А поки – дихаємо, насичуємо кожну свою клітиночку весною. І гарненько запам’ятовуємо місцеву землю такою багатою, родючою. Щоб цієї яскравої картинки в голові вистачило до наступного року.«Среди вас очень многие пользуются нашим аргановым маслом.

Нравится ли Вам лично его аромат?

Если когда-нибудь я буду писать мемуары и меня спросят, что я больше всего НЕ любила в своей работе в Arganica, я скажу – «вопросы о запахах». ??

Я раньше и не подозревала, насколько все мы по-разному их воспринимаем!

В это сложно поверить, но с разницей в 15 минут к нам в Директ могут прийти два сообщения с примерным смыслом: «О, этот прекрасный нежный аромат масличка, как он мне нравится, я балдею!» и «Господи, почему вы не сказали, что масло отдает несвежей рыбой?».

И оба сообщения будут об одном и том же аргановом масле. Из одной партии?

С одной стороны – мы ведь точно знаем, как пахнет масло, и что с ним все отлично (сами видим, как его отжимают, сами фасуем, отправляем); мы знаем, что оно свежее, без добавок, что пахнет оно аргановыми орешками.

От партии к партии аромат арганового масла действительно может немного отличаться. Это связано с
1) сезоном;
2) с тем, успело ли масло отстояться после отжима (в разных бутылочках разное количество натурального осадка, чем больше осадка в масле – тем интенсивнее аромат);
3) аромат элементарно зависит от особенностей конкретного дерева, с которого плоды попали в переработку??

При этом, гамма аромата всегда одна и та же – что-то между семечками и жареными орешками, если сравнивать со знакомыми всем запахами.

Но рыба? Козочки? Неприятный запах??

С другой стороны – клиент ведь тоже не придумывает! Просто что-то в новом для него запахе арганового масла мозг ? соотнес с другими знакомыми ранее ароматами и установил прочную ассоциативную связь, «закрыв» белое пятно в восприятии.

После нескольких таких сообщений с самыми разнообразными ассоциациями я полезла в Гугл и узнала очень много нового о том, как происходит в наших головах этот процесс оценки новых ароматов, соотнесения с предыдущим опытом, закрепления. Это очень интересный и сложный процесс!

Радует, что все же большинству наших Клиентов аромат аргана сразу приходится по вкусу. Другой части нужно чуть больше времени, чтоб привыкнуть, распробовать его.А ось це арган. З нього роблять олію й  мажуться нею. Мама і мене завжди мазала як на сонці згорю…» – кинув недбало мій тоді ще майбутній чоловік, вказуючи на розмашисті дерева, серед яких ми вже з півгодини мчали по вузенькій трасі.

Хто ж знав тоді, 9 років тому, що саме ці дерева й саме ця олія згодом стануть моїм піклування, моєю роботою, моїм натхненням і тим, чому я буду присвячувати левову частку всього часу?!

Арган в Марокко – набагато більше, ніж сировина для косметики. Це окремий пласт культури берберського населення, що проживає в зоні, де росте аргановий ліс. У берберській мові навіть є окремі слова, застосовні виключно до арганії: назви різних частин дерева і плоду, назви всіх етапів збору і переробки врожаю.

Арганові дерева ростуть тут природним чином, аргановий ліс – дикий і нічим не обробляється (істинно органічне вирощування сировини). Арганові ліси в Марокко охороняються внутрішніми законами та занесені до реєстру охорони ЮНЕСКО, а всі офіційні арганові кооперативи об’єднані професійною спілкою, сертифіковані EcoCert, USDA і NormaCert.

Арган – ендемік. Він росте лише уздовж Атлантичного океану в певній частині Марокко. Арган дуже вимогливий до кліматичних умов і тому просто-напросто не приживається в інших місцях. Дерева навіть можуть рости й розвиватись, але не плодоносять.

Вередує арган. Бач, пекельну спеку, нестерпну посуху по багато місяців поспіль, хльосткий океанський вітер й каміння замість грунту йому подавай.

Але знаєте що?

Живучи тут, спостерігаючи за життям місцевих жителів, така «примхливість» аргану виглядає для мене абсолютно  винятковим проявом мудрості та милості Всевишнього. В регіоні з суворим кліматом, де немає великих міст, де через особливості ґрунту і дефіцит води практично неможливо виростити нічого іншого, аргановий ліс  і аргановое виробництво – єдине джерело доходу для більшості місцевих.  Що було б з ними, якби не ексклюзивність аргану?

І якщо місцеві чоловіки мають принаймні теоретичну можливість заробляти на життя десь поза межами села чи навіть регіону, то для тутешніх жінок арган забезпечує фактично єдину доступну стабільну роботу.

І варто відмітити, що на державному рівні марокканці намагаються цю мудрість підтримати: прерогатива у створенні та розвитку арганових кооперативів на 100% тут віддана жінкам.

Ми закуповуємо нашу олію саме в такому, класичному жіночому аргановому кооперативі. І щоразу як я буваю там мене переповнюють неймовірні відчуття.

Стукотить каміння в руках колоритних  берберок – майстерно колються арганові горішки. Поруч з них же вичавлюється олія. Ми набираємо її в спеціальні бутлі й одразу ж відправляємо в Україну. І зовсім скоро марокканське золото зустрічається з нашою з Вами шкірою, даруючи свою незрівнянну легкість, підтримуючи нашу красу та молодість.

Мудрість, кропотлива праця та любов у кожній краплиночці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *