Аrganica-naturals.com

Арган

IMG 2066

«А ось це арган. З нього роблять олію й  мажуться нею. Мама і мене завжди мазала як на сонці згорю…» – кинув недбало мій тоді ще майбутній чоловік, вказуючи на розмашисті дерева, серед яких ми вже з півгодини мчали по вузенькій трасі.

Хто ж знав тоді, 9 років тому, що саме ці дерева й саме ця олія згодом стануть моїм піклування, моєю роботою, моїм натхненням і тим, чому я буду присвячувати левову частку всього часу?!

Арган в Марокко – набагато більше, ніж сировина для косметики. Це окремий пласт культури берберського населення, що проживає в зоні, де росте аргановий ліс. У берберській мові навіть є окремі слова, застосовні виключно до арганії: назви різних частин дерева і плоду, назви всіх етапів збору і переробки врожаю.

Арганові дерева ростуть тут природним чином, аргановий ліс – дикий і нічим не обробляється (істинно органічне вирощування сировини). Арганові ліси в Марокко охороняються внутрішніми законами та занесені до реєстру охорони ЮНЕСКО, а всі офіційні арганові кооперативи об’єднані професійною спілкою, сертифіковані EcoCert, USDA і NormaCert.

Арган – ендемік. Він росте лише уздовж Атлантичного океану в певній частині Марокко. Арган дуже вимогливий до кліматичних умов і тому просто-напросто не приживається в інших місцях. Дерева навіть можуть рости й розвиватись, але не плодоносять.

Вередує арган. Бач, пекельну спеку, нестерпну посуху по багато місяців поспіль, хльосткий океанський вітер й каміння замість грунту йому подавай.

Але знаєте що?

Живучи тут, спостерігаючи за життям місцевих жителів, така «примхливість» аргану виглядає для мене абсолютно  винятковим проявом мудрості та милості Всевишнього. В регіоні з суворим кліматом, де немає великих міст, де через особливості ґрунту і дефіцит води практично неможливо виростити нічого іншого, аргановий ліс  і аргановое виробництво – єдине джерело доходу для більшості місцевих.  Що було б з ними, якби не ексклюзивність аргану?

І якщо місцеві чоловіки мають принаймні теоретичну можливість заробляти на життя десь поза межами села чи навіть регіону, то для тутешніх жінок арган забезпечує фактично єдину доступну стабільну роботу.

І варто відмітити, що на державному рівні марокканці намагаються цю мудрість підтримати: прерогатива у створенні та розвитку арганових кооперативів на 100% тут віддана жінкам.

Ми закуповуємо нашу олію саме в такому, класичному жіночому аргановому кооперативі. І щоразу як я буваю там мене переповнюють неймовірні відчуття.

Стукотить каміння в руках колоритних  берберок – майстерно колються арганові горішки. Поруч з них же вичавлюється олія. Ми набираємо її в спеціальні бутлі й одразу ж відправляємо в Україну. І зовсім скоро марокканське золото зустрічається з нашою з Вами шкірою, даруючи свою незрівнянну легкість, підтримуючи нашу красу та молодість.

Мудрість, кропотлива праця та любов у кожній краплиночці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *